Danove priznanie
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Danove priznanie  (Přečteno 98485 krát)
twiiity



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Únor 23, 2016, 07:53:24 pm »

Ahojky. Je tu niekto, kto by mi poradil ohladom danoveho priznania? Nemam na mysli niekoho, kto ho za mna urobi Úsměv potrebujem len vediet, ci sa to oplati robit, naspät platit samozrejme nechcem, kto ano, vsak Úsměv Lebo pocula som aj o pripade, kedy baba slobodna a bezdetna platila naspät, tak sa nechcem popalit...

Som taktiez slobona a bezdetna, danova sk. 1. Do Nemecka som prisla v aprili 2014, od maja som mala pracu, kde som pracovala do konca r. 2014 a este aj januar a februar 2015. Podala som vypoved a od marca 2015 som pracovala v inej praci. Tam som bola 4 mesiace, po torych som dostala vypoved k 30.6., 17 dni som bola na PN-ke (prve dva julove tyzdne,hned po vypovedi) a po skonceni PN-ky este 2 a pol mesiaca evidovana na urade prace, kde som poberala davky v nezamestnanosti... v oktobri 2015 som nastupila do novej prace, v ktorej som doteraz.

Teraz moja otazka Úsměv vzhladom k uvedenemu, oplati sa mi robit danove??? Myslim tym, co myslite, hrozi, ze by som musela platit nieco naspät?? A za dalsie - ak by som si ho robila, mam si robit len za minuly rok, alebo za oba?? Ako je to podla vas lepsie??

Velka vdaka za kazdu radu Úsměv prajem krasny vecer
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Únor 23, 2016, 09:21:36 pm »

hm o doplacani dani som este nepocul ... (teda ked pracujes ako zamestnanec, ine je to ked niekto pracuje napr. ako sukromny podnikatel, ma dalsie prijmy napr. z prenajimania nehnutelnosti atd.) - ked pracujes ako zamestnanec, stat si stiahne dane podla platnych pravidiel. danove priznanie sluzi k tomu, ze statu oznamis, ze chces platit menej dani, lebo na to, aby si danu sumu zarobila, si mala este nejake naklady  - ktore naklady je mozne zaratat a ktore nie, o tom sa musis poradit s danovym poradcom, taktu TU podla tvojich VSEOBECNYCH udajov sa neda povedat, ci sa to "oplati" - nikto okrem teba tu nevie kolko si zarobila a zaplatila dani, co si mozes odratat teraz dodatocne zo zakladu dane atd. atd. - ale je to len moj laicky nazor
stat nemoze podla mna dodatocne vyhlasit - "ale my si od vas zoberieme za tu pracu ako zamestnanec este vyssiu dan".

danove priznanie sa robi vzdy za kalendarny rok.

podla mna bez porady s danovym poradcom, ktoremu predlozis aj konkretne cisla, sa nedozvies, ci sa danove priznanie podavat "oplati". otazne je aj ako definujes "oplati" - oplati sa ak vratia viac ako 100 € alebo viac ako 1000 €?


pripadne si mozes kupit aj pocitacovy program na spracovanie danoveho priznania a zadat do neho prislusne udaje, teda ak vies dobre nemecky, poznas zakladne pojmy okolo danovych veci v nemcine a vies priblizne, ktore veci si tam mozes odratat z danoveho zakladu a ktore nie. ja si to robievam s manzelkou takto doma sam, ale treba na to dlhorocne skusenosti ...
« Poslední změna: Únor 23, 2016, 09:25:21 pm od rudo » Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #2 : Únor 24, 2016, 06:58:48 pm »

Ja myslim, ze je povinnost danove priznani podavat a v tvem pripade se to i vyplati, protoze se ti prijem rozlozi i do mesicu, kdy jsi nemela praci nebo mela mensi prijem doma.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Únor 24, 2016, 08:58:53 pm »

v Nemecku pokial pracujes ako zamestnanec a nemas nejake dalsie prijmy (prenajom atd.) tak NEMAS POVINNOST danove priznanie podavat. Ak vsak uz raz podas, tak potom uz aj nasledovne roky tu povinnost mas.
Zaznamenáno
twiiity



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Únor 24, 2016, 10:22:31 pm »

 Úsměv tym "oplati" som myslela len tolko, aby som nemusela doplacat... aj keby mi vratili 50eur, je to fajn, len nech nedoplacam. Na tie veci, co si spominal, ze doma s manzelkou si robite sami, na to si samozrejme netrufam, keby som tie znalosti mala, tak sem nepisem ;-) Takze vravis, ze najlepsie s danovym poradcom... fajn vediet, lebo kolegyna mi spominala, ze je to uuuplne jednoduche, ze na to netreba nikoho a zvladne to kazdy sam Úsměv a inak ako si spominal, ze danove sa podava za uplynuly kalendarny rok, tak vraj sa da aj za viac rokov, tak teda neviem... lebo minuly som nepodavala, len preto som chcela vediet...

Ohladom toho, ze treba potom danove podavat aj kazdy nasledujuci rok som uz pocula, ale par ludi mi to vyvvratilo (boli to Nemci), takze teraz vazne neviem Smích asi fakt najlepsie by bolo sa poradit s niekym kompetentnym a basta Úsměv

Velmi pekne dakujem za kazdu radu Úsměv
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Únor 25, 2016, 12:42:59 am »

danove priznanie v D sa podava za uplynuly kalendarny rok a treba ho odovzdat do konca maja nasledovneho roka, pokial nestihas, treba pred koncom maja PISOMNE poziadat danovy urad, aby ti termin predlzili, treba uviest dovod, preco o to ziadas, vacsinou vyhoveju, ale ked potom ten termin nedodrzis, tak ze uz su vraj neprijemni

takze napr. danove priznanie za rok 2014 si mala odovzdat do konca maja 2015, alebo si teda termin predlzit. ak si si ho nepredlzila, tak to danovy urad berie tak, ze danove priznanie za rok 2014 si teda nechcela podat a - teraz to ale neviem na 100% - tak uz danove priznanie za rok 2014 teraz podat nemozes. ale vsak nemusis zit v neistote, bud sa opytaj priamo na danovom urade, ci ma vyznam podat za rok 2014 alebo si ho teda urob a podaj ho, oni ti ho uz potom vratia ak ho nie je mozne podat

este raz - pokladam za uplne nepravdepodobne, ze by niekto DOPLACAL dane za cinnost ako zamestnanec, ked UZ RAZ bol zdaneny. to dava uz normalna logika, ze stat si vzdy stiahne MAXIMUM dani a necaka, ci si dana osoba poda danove priznanie alebo nie - ved potom by ludia, ktori by ocakavali ze musia doplacat, danove priznania vobec nepodavali a stat by bol " v minuse"

ved treba aj trochu rozmyslat logicky a rozumom a nie to brat ze na danovom urade si vymyslaju koho ako zdanit

a este raz - plati to len pokial ma dotycny LEN tie prijmy, ktore uz boli oficialne zdanene cize napr. mzda ako zamestnanec. ak boli aj nejake ine prijmy - a tam uz treba vediet co sa tam zaratava a co nie (prijmy z prenajmov, tusim aj Elterngeld atd.) tak vtedy je doplacanie dani samozrejme mozne - a ak ma clovek takto kadejako rozlozene prijmy, tak vtedy je najlepsie poradit sa s danovym poradcom

napr. my mame prijmy celkom jasne, takze nemusime vela spekulovat, zadame to do prislusneho danoveho programu, natukame tam tie veci, co si chceme z danoveho zakladu odratat (to sa da casom naucit, co ano a co nie, prinajhorsom danovy urad nieco skrtne) a program potom uz len vytlaci danove priznanie ktore podpiseme a posleme na danovy urad ... ide to uz myslim aj elektronicky, len tam treba zase nejake predpoklady mat atd.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Únor 25, 2016, 01:07:13 am »

teraz som sa pozrel na tu vec ze ked zamestnanec raz poda danove priznanie tak ze musi uz potom stale - takze NIE JE TO PRAVDA a pokial v danom roku dotycny nie je "steuerpflichtig" z nejakych inych dovodov tak sa vzdy nanovo moze rozhodnut danove priznanie podat/nepodat

je to popisane napr. tu
http://frey-steuerberatung.de/die-zehn-populaersten-steuerirrtuemer/

ja som nad tym nikdy nerozmyslal, lebo ja musim podavat danove priznanie tak ci tak a vyplati sa vzdy

« Poslední změna: Únor 25, 2016, 01:13:33 am od rudo » Zaznamenáno
twiiity



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #7 : Únor 29, 2016, 10:17:00 pm »

Rudko - velmi pekne dakujem, mam v tom jasnejsie Smích to, ze to da rozum s tymi danami, no ja mam v tychto veciach taky hokej, ze sa radsej vsetko pytam. A hlavne ma zmiatlo to, co som popisovala, ze ta baba vraj doplacala... ci mala nejake ine prijmy, nebenjob a co ja viem co, to vazne netusim, takze mozno ze tam mala nejake veci, kvoli ktorym jej to vyslo takto... len som nechcela dopadnut ako ona, preto tolko otazok :-D takze este raz - velmi pekne DAKUJEM Úsměv
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Březen 01, 2016, 11:30:30 am »

twiity - tak potom napis, ako si dopadla a ci si musela doplacat a kolko
Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #9 : Březen 01, 2016, 12:25:31 pm »

priznanie mozes podat myslim do 4 alebo 5 rokov spätne. 4 urcite, robili sme to pred troma rokmi (prve nase priznanie), teraz kazdorocne.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #10 : Březen 01, 2016, 12:35:31 pm »

marzan - no prve MOZNO ano, otazka je ci aj dalsie :_) lebo ked aj dalsie: cize teraz nemusim podat do konca maja za rok 2015, ale sa proste rozhodnem ze podam az v r. 2018 ... tak sa nic nestane a nebudu ma nahanat, ze preco som nepodal? tak to ta potom prepojim na moj Finanzamt, dobre ? ;_)
« Poslední změna: Březen 01, 2016, 02:29:31 pm od rudo » Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #11 : Březen 01, 2016, 02:33:31 pm »

jo, prvy krat aj spätne, potom kazdorocne.
Zaznamenáno
hrano



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #12 : Duben 20, 2016, 07:01:10 pm »

Prosim vas vedeli by ste mi poradit niekoho spolahliveho, pripadne stranku kde by som nasiel solidnu spolocnost, ktora by vedela pomoct s vyplnenim nemeckeho danoveho priznania? Dakujem
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #13 : Květen 28, 2016, 09:21:04 am »

Mám dotaz k DP,když během roku mě ze mzdy strhávají daň a ta např. v součtu za rok je 960€,vrátí mi třeba po podání daň přiznání(když mám náklady)1020€,nebo jen to maximum co jsem zaplatil za rok 960€?
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #14 : Květen 28, 2016, 10:57:28 am »

Mám dotaz k DP,když během roku mě ze mzdy strhávají daň a ta např. v součtu za rok je 960€,vrátí mi třeba po podání daň přiznání(když mám náklady)1020€,nebo jen to maximum co jsem zaplatil za rok 960€?

Pokud se nepletu, jen do vyse odvodu. Dan je prijmem statu, tak si lze snadno predstavit, kde bychom skoncili, kdyby stat vsem z odvodu vracel neco jakkoliv prevysujici  tutu castku.
Nechci nijak zpochybnovat tve tvrzeni. Mozna se ptas, protoze ti uz oduvodneni prislo zpet, mozna mas financni vzdelani... Je ale taky mozne, ze naklady, ktere ti nakonec uzna FU, opravdu nebudou prevysovat tve odvody.

Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München